מי אנחנו

pic2גרעין כפר רתמים התגבש במטרה להקים ישוב דתי קהילתי בנגב, עם אופציה ליזמות פרטית בכלל וחקלאות בפרט, תוך מתן דגש על חיים קהילתיים וכפריים.

הקהילה חרטה על דיגלה שלושה עקרונות עיקריים:

1. התיישבות- מטרתנו העיקרית היא יישוב הנגב, ע"י הגדלת נפח הישוב היהודי באזור

כפר רתמים שייך למועצה אזורית רמת נגב, מועצה זו חולשת על כ20% משטחה של מדינת ישראל. בשטח זה, מלבד בסיסים צבאיים, ישנם שלושה עשר ישובים וקיבוצים אך רק 5,200 תושבים יהודים. מכאן נובעת החשיבות של חיזוק הנגב ועידוד הגירה של מתיישבים יהודיים ממרכז הארץ לדרומה.

2. חברה- מעורבות בחברה ופעילות התנדבותית

אנו שואפים שפעילות חברתית תהווה נדבך חשוב ושגור בחיינו. נשאף ליצור . חיי מעורבות, נתינה ועזרה הדדית ומתוך כך נקרין ונפעל הן בתוך הישוב והן מחוצה לו.

3. קהילה דתית מגוונת- אנו רואים חשיבות רבה במגורים משותפים של הזרמים והגוונים השונים בתוך האוכלוסייה הדתית. אנו שאופים לגור ולחיות ברוח התורה בצורה הרמונית, תוך שמירה וכיבוד רצונותיו של הפרט.

אז איך הכול התחיל?

pic3רעיון הגרעין התגבש בשנת תש"ס במכינה הקדם-צבאית בעצמונה, שם למדו מספר בחורים שחלמו להקים ישוב בנגב. לאחר השחרור מצה"ל התגבשו כעשרים זוגות סביב הרעיון. הגרעין הופנה על ידי המדינה לקיבוץ המפורק רתמים אך עקב בירוקרטיה מסורבלת הקמת הישוב אז לא יצאה לפועל. חברי הגרעין לא התייאשו ובשנת תשס"ו עלו שמונה משפחות (וילד אחד) למחנה זמני בטללים. והתנהלו, בקרוואנים רעועים, כישוב עצמאי לכל דבר במשך שלוש שנים.

בקיץ תשס"ט, עשר שנים לאחר הצבת היעד – החלום הפך למציאות!

כיום כפר רתמים הוא יישוב חזק ומוביל באזור הנגב כולו עם קהילה חמה, חינוך מצוין . וחזון גדול להמשיך לבנות ולהפריח את הנגב.

נכון לתחילת שנת תשע"ה (ינואר 2015) מונה הישוב כתשעים משפחות ומעל מאה שלוש מאות.

בישוב: גני ילדים, גן משחקים, בית כנסת, דואר, מזכירות, משחקיה, מועדון והמון שטחים ירוקים ומוצלים.

ועדות פעילות בישוב: קליטה,קהילה, תורנית, תרבות, חינוך, חברתית, בניה, עיתון ועוד.

כפר רתמים ד.נ חלוצה מיקוד: 8555000 טל: 086553630 פקס: 08-6570749,misradretamim@gmail.com, קליטה: 054-7775365